media
TOP
Image Alt

LOS ROQUES

LOS ROQUES

3380 EUR / osoba
Kitesafari po rajskich wyspach!

Nasz pionierski wyjazd na Los Roques był HITem! Nie możemy się doczekać, aż zabierzemy Was tam w przyszłym roku!

Dziewicze wyspy z białym piaskiem otoczone wodą we wszystkich odcieniach turkusu to właśnie codzienna widokówka z Los Roques, miejsca gdzie nie dociera masowa turystyka, gdzie nie ma ruchu samochodowego a statki wpływają tylko z żywnością. Nie możesz być bliżej natury obserwując, jak pelikany łowią sobie kolacje o zachodzie słońca. Jakby dodać do tego niesamowitą gościnność i uprzejmość mieszkańców wyspy oraz przepyszne jedzenie, to można śmiało powiedzieć, jedziemy do raju!

Archipelag Los Roques to największy rezerwat morski na całych Karaibach, na który składa się ponad 40 wysp i wysepek stanowiących największy, kitesurfingowy plac zabaw. Stabilny wiatr, ciepła i krystalicznie turkusowa woda i biały piasek. Los Roques to marzenie każdego kitesurfera, o czym przekonaliśmy się podczas pionierskiego campu w lutym 2024!

Kilka bajecznych spotów z sand bankami, płytką i płaską wodą, białym piaskiem. Luty i marzec to jedne z najlepszych wiatrowo miesięcy na Los Roques. Codziennie możemy wypływać na inny spot, w zależności od warunków wiatrowych. Downwindy i crosswindy z wyspy na wyspę, lunche na plaży i najpiękniejsze sesje zdjęciowe – to wszystko czeka na nas już tej zimy!

Główna wyspa Gran Roque to jedyne miejsce, gdzie jest dostępna baza noclegowa. Na wyspie jest kilka malutkich hoteli, nie istnieje ruch samochodowy i wszystko jest zlokalizowane max kilka minut od plaży. Nie trzeba się martwić o wyżywienie! Posiłki full board są zapewnione w naszych pousadach i gwarantujemy, jedzenie jest przepyszne! A na koniec dnia drineczki i impreza w beach barze przy bardzo dobrej nucie lokalnych DJ – ta wyspa jest magiczna!

 • Spot
  Los Roques
 • Waluta
  USD
 • Wiza
  -
 • Sezon wiatrowy
  grudzień - czerwiec
 • Siła wiatru
  15-25 kts
 • Kierunek wiatru
 • Plaża
  piaszczysta
 • Woda
  płaska
 • Pianka
  brak
 • Głębokość wody
  płytka
 • Spot proponowany dla
  początkujący / zaawansowani
 • Lotnisko docelowe
  Caracas / Los Roques

Program

1

PROGRAM WYJAZDU

LOS ROQUES - to destynacja marzenie dla każdego kitesurfera. Z dala od stałego lądu jest mekką dla milośników sportów wodnych i nurków. Tylko jedna wyspa jest zamieszkała, można ją przejsć na piechotę. Wszyscy się znają i jest bardzo bezpiecznie:)


Wybraliśmy dla Was najbardziej optymalny lot, który pozwoli spędzić 11 dni w raju i będzie dopasowany do lotów wewnętrznych z Caracas na Los Roques.


28.02 - 11.03.2025


Poniżej przykładowy plan:2

Dzień 1 -2

PRZYKŁADOWY LOT


27 Luty Warszawa(WAW) 10:40 Madryt (MAD) 14:35
27 Luty Madryt (MAD) 16:35 Caracas(CCS) 21:00


 


27.02.2025  -wieczorny przylot do Caracas i nocleg w rekomendowanym hotelu koło lotniska. 


28.02.2025  -  Rano lot na Los Roques. Ostatni odcinek lotu trwa tylko 45 min. Jeśli cała grupa doleci na czas jest szansa na popołudniową sesję.


 3

Dzień 3-11

01.03-10.03.2025  


Po śniadaniu pakujemy sprzęt i ruszamy łodzią motorową na spot. Bierzemy ze sobą lunch box'y, zimne napoje i namiot lub parasole. Zaczynamy kite'ową przygodę!


Późnym popołudniem wracamy na wyspę, czeka na nas pyszna kolacja i drinki na plaży:) 


Każdego dnia ruszamy łodzią na inne spoty, chyba, że któryś tak bardzo nam się spodobał, że chcemy na niego wrócić:) W planach są także downwindy i crosswindy z wyspy na wyspę. Wieczorami wspólne kolacje i korzystanie z uroków wyspy. 


 4

Dzień 12

11.03.2025 - powrót do Polski. 


Lot wewnętrzny z Los Roques do Caracas jest około godziny 16:00


Następny lot do Europy zaplanowany jest na godzinę 23:00


11.03 Caracas(CCS) 23:00 Madryt(MAD) 12:25 (+1)
12.03 Madryt (MAD) 15:30 Warszawa (WAW) 19:10


 


Możliwy jest wylot z Wenezueli dzień później wg tego samego rozkładu lotów i przedłużenie pobytu o 1 dzień!Spoty na Los Roques porozrzucane są po całym archipelagu. Na każdy z nich można dotrzeć tylko i wyłącznie łodzią, która codziennie wypływa z Gran Roque. Łodzie bedą do naszej dyspozycji przez cały wyjazd. Opisujemy kilka najważniejszych i najpiękniejszych z nich, ale na inne będzie można dotrzeć robiąc downwind czy crosswind. Praktycznie każdy spot ma przestrzeń z płytką i płaską wodą, do tego biały piasek i wszystkie odcienie turkusu. BAJKA!

 

Cayo Sardina

Niesamowity spot z płaską wodą, zimą wyspa jest nawet większa niż na zdjęciach. Z tej wyspy robimy też spływy – downwindy i crosswindy


Cayo de Agua

Cayo de Agua jest jednym z najpiękniejszych spotów, gdzie można skakać przez łachę piachu. Jest dosyć daleko, ale jeśli warunki pozwolą popłyniemy tam raz odwiedzając po drodze rezerwat żółwi.


Saqui Saqui

Bardzo przyjazny spot, szczególnie dla początkujących. Fantastyczny do lekcji i ćwiczenia tricków.


Sebastopol

Największy spot, można tam pływać na płaskiej wodzie i na fali, na głębokiej i na płytkiej. Jest na granicy rezerwatu.


Crasqui

Crasqui to spot, do którego potrzeba szczegółnych warunków wiatrowych, musi mocno wiać. To długi spot z płaską wodą, ale może być tam szkwaliście.


Cayo Vapor

Vapor jest bliziutko naszej wyspy Gran Roque. To piękny spot, gdzie miłośnicy płytkiej i głębokiej wody z pewnością zaliczą wspaniałe, kite’owe sesje.


Cayo Sardina
Cayo de Agua
Saqui Saqui
Sebastopol
Crasqui
Cayo Vapor

Los Roques to wspaniałe miejsce na progress. Spoty najczęściej mają płaską i płytką wodę i można ćwiczyć tricki i rozwijać swoje umiejętności. Zachęcamy do wzięcia udziału w Progress Campie!

Podczas tego wyjazdu nie oferujemy szkoleń podstawowych ze względów logistycznych. Lokalne szkoły zatrudniają instruktorów hiszpańskojęzycznych, niestety porozumiewanie się językiem angielskim jest rzadkością. 

DLA: każdego kto potrafi pływać swobodnie w obydwie strony i chce nauczyć się lepiej skakać, zacząć wykonywać nowe triki lub je doszlifować. Na Progress Campie, możesz zacząć również przygodę ze straplesem, foilem lub wingiem.

SPRZĘT: własny lub wypożyczony po wcześniejszym ustaleniu

INSTRUKTORZY: Najbardziej doświadczeni instruktorzy / coache / utytułowani zawodnicy  z wieloletnim doświadczeniem w szkoleniu.

ZAJĘCIA:  Zajęcia odbywają się w grupie maksymalnie do 10 osób z podziałem na mniejsze podgrupy ze względu na indywidualny program. Podczas Progress Campu dowiesz się również, jak ustawić sobie swój własny sprzęt, nauczysz się jak poradzić sobie w sytuacji, kiedy sprzęt zawiedzie i będziesz trzeba go naprawić na miejscu. Dowiesz się jak poradzić sobie w sytuacjach kryzysowych, kiedy będziesz na głębokiej wodzie albo kiedy zgubisz deskę. Szkolenie zaczynamy od ogółu czyli skorygowania pozycji i ustawień sprzętu, później wyznaczamy sobie cele do osiągnięcia podczas wyjazdu. Następnie przygotowujemy każdemu indywidualny program dostosowany do potrzeb oraz predyspozycji. Postęp codziennie jest zapisywany na karcie klienta przez co, zarówno uczestnik jak i instruktor kontrolują przebieg kursu i postępów. Zajęcia są rejestrowane w postaci nagrań video i są na bieżąco analizowane z instruktorem.

PO KURSIE : Uczestnik otrzymuje międzynarodowy certyfikat IKO, własne zdjęcia i video.

kurs grupowy 5 dni (ProgressCamp) 5 dni | 1700 pln | 10 sesji po 1,5h

POUSADA STANDARD

Kite'owa pousada z 8 pokojami i wyjątkowym klimatem, stworzona specjalnie dla Kitesurferów:) Zapewnia przepyszne, pełne wyżywienie - śniadania / lunche / kolacje. Pokoje mają dodatkową antresolę, dzięki czemu bez problemu i z zachowaniem prywatności pomieszczą 3 osoby.

POKOJE: 

2 x pokój z łóżkiem małżeńskim

2 x pokój z łóżkiem małżeńskim i 2 łóżkami single

4 x pokój z dwoma łóżkami małżeńskimi

 

POUSADA LUX

Butikowa pousada z fantastycznym rooftoopem posiada tylko 8 pokoi. 3 minuty do plaży. Wyjątkowe wykończenie i design, piękne części wspólne i absolutnie cudowna jadalnia, gdzie możesz poczuć się, jak w najlepszej restauracji. Pousada zapewnia nam przepyszne, pełne wyżywienie - śniadania / lunche / kolacje oraz napoje bezalkoholowe w cenie pakietu, kawę i herbatę, przekąski. 

Pokoje: 

2 x pokój z łóżkiem małżeńskim

4 x pokój z łóżkiem małżeńskim i 1 łóżkiem single

2 x pokój z łóżkiem małżeńskim lub dwoma łóżkami twin 

 

POUSADA DeLUX Beachfront

Butikowa villa położona na plaży,  wyobraź sobie jeść śniadania i kolacje z widokiem na morze i pić drinki o zachodzie słońca nie wychodząc z domu. Villa ma tylko 5 pokoi! Minimalistyczne wykończenie i design. Pousada zapewnia nam przepyszne, pełne wyżywienie - śniadania / lunche / kolacje oraz napoje bezalkoholowe w cenie pakietu, kawę i herbatę, przekąski. 

Pokoje: 

2 x pokój deluxe z łóżkiem małżeńskim i widokiem na morze

1 x pokój superior z widokiem na lagunę z łóżkiem małżeńskim

1 x pokój superior z widokiem na lagunę z łóżkiem małżeńskim lub 2 łóżkami twin

1 x pokój superior z widokiem oknem wewnętrznym i częściowym widokiem na morze z łóżkiem małżeńskim lub 2 łóżkami twin

 
*trzeba mieć na uwadze, że będziemy mieszkać w rezerwacie naturalnym na wyspie oddalonej od lądu o ponad 160km. Większość posad korzysta z zasilania paneli solarnych lub agregatów prądotwórczych, dlatego mogą wystąpić przerwy w dostawie prądu lub brak cieplej wody. 
HOTEL CENA w EUR / os.
Opcja Standard 3380
Opcja LUX 3830
Opcja DeLUX Beachfront 4240
Opcja DeLUX Beachfront Seaview room 5065

W cenie

 • 11 nocy w wybranym hotelu w pokoju 2 os.
 • pełne wyżywienie: śniadania / lunche (na spocie) / kolacje + napoje bezalkoholowe
 • przelot lotem wewnętrznym Caracas – Los Roques – Caracas
 • bagaż rejestrowany na lot wewnętrzny – 10kg + 3 kg podręczny
 • łódź motorowa do naszej dyspozycji na cały camp
 • island tour – eksplorowanie spotów kitesurfingowych na całym archipelagu
 • kite guide – rescue / lądowanie i startowanie latawców
 • opieka organizatorów Kiteaway
 • wysokie ubezpieczenie uwzględniające amatorskie uprawianie sportu
 • pamiątkowe zdjęcia
 • wysokiej jakości lycra

Cena nie zawiera

 • biletów lotniczych do Caracas – ok 3600 zł
 • noclegu w Caracas ( jeśli wymaga tego lot) i transferu z lotniska do hotelu i z powrotem
 • bagażu sportowego na lot wewnętrzny 120 USD w dwie strony do 23 kg
 • nadbagażu na lot wewnętrzny – 10kg jest w cenie, każdy kolejny kg kosztuje 3 USD
 • szkoleń kitesurfingowych oraz wypożyczenia sprzętu
 • napoi alkoholowych
 • wstęp do parku narodowego – 56 USD


Ceny mogą ulec zmianie ze względu na zmieniające się ceny hotelu i kursy walut. Finalna cena przeliczana jest z USD, w przypadku rezerwacji potwierdzimy cenę w EUR wg aktualnego kursu. 

Sprawdź obostrzenia Covidowe przed wyjazdem.

You don't have permission to register