media
TOP
Image Alt

HEL

PÓŁWYSEP HELSKI

Hel, czyli polski raj dla kitesurferów!

Hel to najlepsza destynacja dla osób, które kochają kitesurfing i chcą znaleźć odpowiednie miejsce do uprawiania tego sportu w Polsce. W okresach wiosennym, letnim i jesiennym na Helu występuje wiatr, którego prędkość wynosi od 12 do 25 węzłów. Jeżeli chodzi o temperaturę wody, to w środku sezonu – trwającego od wiosny do jesieni – wynosi zazwyczaj ok. 17/22 °C. Natomiast średnia temperatura powietrza jest znacznie wyższa, dzięki czemu zapewnia przyjemne, a co najważniejsze bezpieczne, warunki do kitesurfowania.

Najlepsze miejsca do kitesurfingu na Helu

W tym miejscu trudno byłoby nie wspomnieć o plaży w Chałupach. Jest to najbardziej znane miejsce do uprawiania kitesurfingu w Polsce. Dzięki dobrym warunkom wietrznym i szerokiej, piaszczystej plaży, to właśnie tam organizowana jest spora część zawodów kitesurfingowych. Wybierając się na Hel zwróć uwagę także na plażę w Jastarni. To idealnie miejsce zarówno dla zaawansowanych kitesurferów, jak i dla początkujących, którzy bezpieczniej będą czuć się stawiając pierwsze kroki w płytkiej wodzie i przy stabilnym wietrze.

Miejscowości Jurata i Hel to również godne uwagi destynacje dla miłośników kitesurfingu. Pierwsza z nich posiada szeroką plażę oraz całkiem niski poziom wody – będzie to strzał w dziesiątkę na pierwsze zajęcia. Jeśli zależy Ci na doskonaleniu umiejętności pływania na kajcie na spokojnych wodach Bałtyku, to koniecznie pojedź na sam koniec Półwyspu Helskiego – na plażę w Helu.

 

Hel – co innego oferuje?

Hel to bez wątpienia dobre miejsce dla miłośników kitesurfingu i windsurfingu, jednak oferuje on wiele więcej atrakcji. Dla zwolenników aktywnego wypoczynku ciekawą destynacją będzie Park Narodowy Wyspy Sobieszewskiej, gdzie na pewno zachwycą Cię rzadkie okazy ptaków, jak i piękna przyroda. Nie będziesz miał również problemu ze znalezieniem malowniczych tras rowerowych.

Miłośnicy wędkarstwa też znajdą na Helu coś dla siebie. Śmiało możesz spróbować połowu ryb zarówno na Bałtyku, jak i na wodach Zatoki Puckiej. Po zakończonych łowach wybierz się do Muzeum Rybołówstwa! Hel z uwagi na długą tradycję rybołówstwa oferuje interesujące wystawy związane z tą właśnie dziedziną, których nie zobaczysz nigdzie indziej.

kitesurfing hel
kitesurfing hel

Dobrze wiedzieć

 • Spot
  Chałupy 3
 • Waluta
  Złoty Polski
 • Wiza
  Brak
 • Sezon wiatrowy
  od maja do końca września
 • Siła wiatru
  0 - 30 węzłów
 • Kierunek wiatru
  side / side on shore
 • Pianka
  długa, czasem latem krótka
 • Woda
  płaska / mały czop / fale od strony morza
 • Plaża
  od strony zatoki wąska, od strony morza duża i piaszczysta
 • Głębokość wody
  od strony zatoki płytka, od strony morza głęboka
 • Spot proponowany dla
  początkujący / zaawansowani

Sprawdź nasze aktualne wyjazdy na Hel!

  Aktualnie brak dodanych ofert

  Rezerwacja wstępna
  Wysyłając formularz akceptujesz naszą politykę prywatności.

  You don't have permission to register