media
TOP
Image Alt

MEKSYK

Białe plaże i najlepsza margarita!

HOLBOX

Isla Holbox często nazywana jest “najbardziej skrywanym sekretem Meksyku”, przepiękna wysepka, położona na północy półwyspu Jukatan, oddzielona od lądu laguną. Tutaj ulice są z drobnego białego piasku, margarity najlepsze, a hamaki rozciągnięte między palmami. Wyjazdy do Meksyku, a szczególnie do Isla Holbox to przygoda na życia i niezapomniane wspomnienia.

wyjazdy do meksyku
wyjazdy do meksyku

Wyjazdy do Meksyku z niesamowitym klimatem!

Tej niewielkiej wyspie udało się utrzymać wyjątkowy klimat daleki od komercji i masowej turystyki. Boho hoteliki, wyjątkowy street art, brak samochodów, kolorowe domki, bliskość natury i pyszne jedzenie. Jedną z istotnych rozrywek każdego dnia jest relaks z drinkiem na plaży podczas zachodu słońca 🙂 Na wyspie znajduje się też park narodowy, nietrudno spotkać tu przecudnej urody różowe flamingi czy zaliczyć nurkowanie życia. To właśnie tu, po środku Morza Karaibskiego, gdzie jest ciepły wiatr i woda, ludzie są przyjaźni, a ryby najświeższe, odnajdziesz swoje miejsce na wymarzone wakacje.

Na wyspie znajdują się dwa główne spoty kite’owe, z których korzysta się w zależności od kierunku wiatru. Main Beach czy inaczej Las Nubes – laguna oferująca nigdy nie zatłoczoną, płaską wodę z jednej strony łachy piachu i mini czop od strony morza. Drugim spotem jest Punta Mosquito, do którego można dotrzeć tylko łódką. Szeroka plaża jest częścią rezerwatu, gdzie nikt oprócz kitesurferów nie uczęszcza – duży plus przy stawianiu pierwszych kroków w kitesurfingu.

Rezerwat naturalny z ogromną laguną!

ISLA BLANCA

Isla Blanca to doskonały spot do nauki kitesurfingu oraz fanów freestyle. Ta „wyspa”, a w zasadzie półwysep znajduje się zaledwie 25 minut na północ od centrum Cancun. Isla Blanca znajduje się na małym półwyspie z białymi, piaszczystymi plażami i dziewiczym lasem obok majestatycznego Morza Karaibskiego. Spot o którym mowa znajduje się na terenie rezerwatu przyrody i rezerwatu ptaków morskich, więc przy wjeździe należy uiścić niewielką opłatę (bilet wjazdu dla auta) w wysokości dosłownie kilku dolarów.

Meksyk naturalnie!

Półwysep jest fantastycznym miejscem dla fanów spokoju i bliskiego kontaktu z naturą. Isla Blanca z racji bycia rezerwatem przyrody, nie ma żadnej zabudowy trwałej ani innych wielkich obiektów. Znajdziesz na plaży kilka małych beach barów z zimną wodą oraz lokalną tequila. Jeśli wybierasz się tu na cały dzień koniecznie zabierz ze sobą odpowiednią ilość jedzenia i chłodnych płynów. Jest to idealne miejsce dla kitesurferów, ponieważ wiatry tu wiejące pochodzą z północy/północnego wschodu. Wyspa ze względu na swoje położenie w większości miejsc  jest idealnym miejscem do kitesurfingu przy kierunku side offshore lub offshore. Nie należy obawiać się wiatru odpychającego od brzegu, ponieważ jest tu bardzo płytko (nawet do 500m od brzegu). Wiatr tutaj waha się od 10-25 węzłów, więc w zależności od twoich umiejętności i wielkości możesz zabrać latawce w rozmiarze 9-14m (dla osoby 75kg). A przed Villą przy sprzyjających wiatrach można popływać na foilu!

Dobrze wiedzieć

 • Spot
  Holbox / Isla Blanca
 • Waluta
  Pesos meksykańskie
 • Wiza
  Brak
 • Sezon wiatrowy
  Grudzień– Maj
 • Siła wiatru
  12-25 kts
 • Kierunek wiatru
  side on shore / side off shore
 • Pianka
  brak / 3mm
 • Woda
  płaska / mini chop
 • Plaża
  wąska
 • Głębokość wody
 • Spot proponowany dla
  początkujący / zaawansowani

Sprawdź nasze aktualne wyjazdy do Meksyku!

  Aktualnie brak dodanych ofert

  Rezerwacja wstępna
  Wysyłając formularz akceptujesz naszą politykę prywatności.

  You don't have permission to register