media
TOP
Image Alt

FAQ

Tutaj znajdziesz odpowiedzi na wszystkie nurtujące Cię pytania o wyjazdy na kitesurfing, kitesafari, rezerwację wyjazdów i inne, najważniejsze sprawy.

1. Do kiedy można rezerwować wyjazdy na kitesurfing?

Terminy otwarte są już na około rok przed wyjazdem. Najpóźniejszy termin rezerwacji, o ile miejsca wciąż są dostępne, to maximum tydzień przed wyjazdem. W praktyce dostępne miejsca kończą się na kilka miesięcy przed planowanymi wyjazdami, więc polecamy rezerwować jak najszybciej.

2. Jak wygląda proces rezerwacji?

Aby zarezerwować miejsce najlepiej jest skontaktować się mailowo z naszym biurem: office@kiteaway.pl . Każda osoba chcąca z nami jechać wypełnia formularz rejestracyjny, następnie my przygotowujemy umowę. Gwarancją miejsca na wyjeździe jest podpisana umowa wraz z opłaconą zaliczką w wysokości 30% ceny wyjazdu (jeśli do wyjazdu jest więcej niż 30 dni) lub 100% ceny wyjazdu (jeśli do wyjazdu jest mniej niż 30 dni).

3. Do kiedy trzeba wpłacić zaliczkę?

Zaliczka w wysokości 30% powinna być wpłacona od razu po podpisaniu umowy. Pozostałą kwotę należy wpłacić najpóźniej 30 dni przed wyjazdem. Jeśli rezerwacja została zrobiona na mniej niż 30 dni przed podróżą, trzeba od razu wpłacić 100% ceny wyjazdu.

4. Czy mogę zrezygnować?

Owszem, w każdej chwili można zrezygnować z wyjazdu. Należy zrobić to pisemnie. Koszty rezygnacji są uwarunkowane terminem wyjazdu – zgodnie z OWU, czyli Ogólnymi Warunkami Uczestnictwa w imprezie.

5. Co w przypadku choroby przed wyjazdem?

Możliwy jest zwrot kosztów Imprezy, jeśli zostało wykupione ubezpieczenie od kosztów rezygnacji (opcjonalne przy podpisywaniu umowy, koszt ok. 3-5% wartości imprezy). W takim przypadku osoba chorująca zgłasza do ubezpieczyciela powód rezygnacji z wyjazdu wraz z zaświadczeniem lekarskim.

6. Czy ktoś może pojechać za mnie?

Tak, jeśli ktoś nie może skorzystać z wyjazdu, istnieje możliwość wyznaczenia innej osoby bez dodatkowych kosztów, o ile nie zostały np. wykupione bilety lotnicze lub inne usługi imienne.

7. Czy mogę jechać, jeśli nie mam pary?

Oczywiście. Staramy się łączyć ludzi i jeśli jedziesz sam, szukamy Ci współlokatora Jeśli jednak nie znajdzie się druga osoba, trzeba się liczyć z koniecznością dopłaty za pokój jednoosobowy.

8. Czy jestem Ubezpieczony / Ubezpieczona podczas wyjazdu?

Tak, wszystkie nasze wyjazdy objęte są ubezpieczeniem podróżnym Wiener ze zwyżką o uprawianie sportów amatorskich w co wlicza się kitesurfing.

W cenie Imprezy nie jest zawarte ubezpieczenie od kosztów rezygnacji lub przerwania uczestnictwa, w dzisiejszych czasach zdecydowanie polecamy wykupienia takiej polisy przy podpisywaniu umowy.

9. Szczepienie Covid / Testy Covid

Osoby uczestniczące w wyjeździe są zobowiązane do posiadania ważnego certyfikatu szczepień i/lub testu na obecność koronawirusa. W zależności od kraju wyjazdu i w wymaganej przez niego formie.
Informacje dotyczące wymagań w danym kraju są przez nas odpowiednio wcześniej komunikowane.

10. Czy są limity wiekowe?

Nie. Jeśli wyjazdy nie są dedykowane specyficznej grupie (np. +18 lat), to nie ma limitu wieku ani pod względem wyjazdu ani kitesurfing.

11. Kto przechowuje moje dane? (RODO)

Administratorem danych osobowych, a w szczególności imienia i nazwiska, adresu, numeru PESEL, adresu e-mail, numeru telefonu jest Kiteaway sp. z o.o. z siedzibą w Olszewnicy Starej. Podanie danych przez Klienta jest dobrowolne i równoznaczne z wyrażeniem zgody na ich przetwarzanie na potrzeby Administratora w związku ze świadczeniem usług turystycznych. Klient ma prawo żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, żądania ich usunięcia a także prawo do cofnięcia zgody na ich przetwarzanie.

1. Czy szkolenie wliczone jest w cenę wyjazdu?

Szkolenia oraz wypożyczanie sprzętu nie są wliczone w cenę wyjazdu.

2. Jakie są rodzaje szkoleń?

Prowadzimy szkolenia zarówno dla początkujących, średniozaawansowanych i zaawansowanych (Progress Camp) w małych grupach oraz indywidualnie.

3. Jak wyglądają podstawowe szkolenia?

Szkolenia dla początkujących i średniozaawansowanych odbywają się wg standardów IKO (International Kiteboarding Organization) z użyciem systemu łączności radiowej z instruktorem, analizy postępów na podstawie video i foto, na dobrym i nowoczesnym sprzęcie.

4. Czy mogę pojechać, jeśli nigdy wcześniej nie próbowałem/am kitesurfingu?

Jak najbardziej. Większość miejsc, do których organizujemy wyjazdy kitesurfing jest idealna do rozpoczęcia przygody z kitem. Aby rozpocząć ,potrzebujesz tylko ubioru do uprawiania sportów wodnych oraz chęci, a o resztę zadbamy my.

5. Czy kite jest dla mnie, bo ja nie uprawiam żadnych innych sportów wodnych?

Wystarczy ogólna sprawność, dobrze jest natomiast być oswojonym z wodą i potrafić pływać. Zajęcia są prowadzone z zachowaniem zasad bezpieczeństwa, sprzęt wyposażony w wymagane systemy a Instruktorzy są bardzo doświadczeni. Poziom szkolenia jest zawsze dostosowywany, aby proces nauki szedł w parze z poziomem poczucia bezpieczeństwa uczestnika.

6. Szkolenie indywidualne czy grupowe?

To zależy. Na początek polecamy zdecydowanie, szkolenie grupowe, bo grupa, to dwie max trzy osoby.
W pierwszych dniach nauki, gdzie ilość informacji jest naprawdę spora, łatwiej przyswaja się ją w małej grupie, jedna osoba wykonuje zadania, druga obserwuje lub asystuje. Poprzez zmianę perspektywy studenta, czyli „ja ćwiczę, ty patrzysz i potem zamiana” nauka jest dużo bardziej efektywna. Zamieniając się z partnerem podczas ćwiczeń mamy szansę również odetchnąć przez to możemy dłużej ćwiczyć podczas jednej sesji.
Szkolenie indywidualne polecane jest osobom, które już pływają i chciałyby poprawić kilka szczegółów w swojej technice lub pozycji, wówczas lekcja 1 na 1 ma sens.
Uwaga: Jeżeli rezerwując szkolenie grupowe zdarzy się, że nie mamy partnera i jesteśmy sami w grupie, program oraz koszt szkolenia pozostaje bez zmian, krócej będzie natomiast trwał kurs.

7. Co to jest PROGRES CAMP?

Progres Camp to szkolenie dla zaawansowanych odbywające się na własnym sprzęcie, podczas którego uczymy się nowych rzeczy, bądź doskonalimy zdobyte już umiejętności. Trenerzy to osoby z bardzo bogatym doświadczeniem szkoleniowym oraz zawodniczym, często specjalizujący się w wielu dyscyplinach kitesurfingu: freestyle, oldschool, wake, strapless, foil, wing. Zakres prowadzonego szkolenia jest bardzo obszerny – od switcha przez pierwsze skoki i rotacje po tricki unhooked. Oferujemy również szkolenie na desce directional, foilu i wingu. Zajęcia odbywają się w grupie max 10 osobowej, ale każdy z uczestników określa własne triki, których chce się nauczyć oraz zagadnienia, które chce zgłębić. Trener prowadzący Progress Camp skupia się bardziej indywidualnie na programie każdej z osób. Np. z całej grupy 2 osoby chcą się nauczyć np. frontrolla więc Instruktor pracuje nad tym trikiem z tymi konkretnymi osobami. Podczas wyjazdu szkolenia są podzielone na kilka sesji dziennie na wodzie, analizę video lub foto oraz teorię.
Standardowo Progress Camp trwa 5 dni.

8. Jaki poziom umiejętności jest konieczny do wzięcia udziału w PROGRES CAMPIE?

Żeby wziąć udział w szkoleniu nie trzeba być na poziomie bardzo zaawansowanym. Liczy się przede wszystkim samodzielność, trzeba umieć bezpiecznie wystartować i wylądować, pływać swobodnie pod wiatr, poprawnie odzyskiwać deskę i mieć podstawową wiedzę z self-rescue.
Natomiast sam Progress Camp ma na celu zgłębienie i poprawienie tych umiejętności, pozbycie się lęku przed np. głęboką wodą, silnym wiatrem, nauczenia się, jak w praktyce zrobić self-rescue, poprawienia pozycji i oczywiście nauki upragnionych trików lub rozpoczęcia przygody z foilem, deską kierunkową lub wingiem.

9. Czy muszę posiadać swój sprzęt na PROGRES CAMP?

Tak, Progres Camp to szkolenie odbywające się na własnym sprzęcie. Jeżeli nie masz swojego sprzętu – możesz go od nas wypożyczyć, pod warunkiem posiadania odpowiednich umiejętności kwalifikujących do zapisania się na Progress Camp.

10. Czy można się zapisać na szkolenie w trakcie wyjazdu?

Oczywiście jest taka możliwość, ale w związku z tym, że liczba instruktorów, a co za tym idzie ilość dostępnych miejsc szkoleniowych jest limitowana, polecamy zapisać się na szkolenie ze znacznym wyprzedzeniem, by zagwarantować sobie miejsce. Może się zdarzyć, że Instruktorzy będą mieli tak zapełniony grafik, że nie będzie już możliwości dołączenia do szkolenia.

11. Ile godzin dziennie odbywają się szkolenia?

Sesje to 1-2h na raz. Zależnie od rodzaju szkoleń i warunków wiatrowych, staramy się też, żeby zajęcia odbywały się przynajmniej 2 razy dziennie, np. jedna sesja po śniadaniu a druga po lunchu.

12. Czy można używać sprzętu po szkoleniu?

Jeśli ukończysz kurs, a instruktor stwierdzi, że jesteś w stanie ćwiczyć sam, to istnieje opcja wypożyczenia sprzętu do ćwiczeń za pół ceny (jeśli sprzęt jest dostępny). Dobrą opcją jest również posiadanie swojego sprzętu, aby móc po skończonym kursie ćwiczyć bez ograniczeń. Polecamy jednak skonsultować się z nami przed podjęciem decyzji o wypożyczeniu lub zakupie sprzętu.

13. Jak przebiega proces wypożyczenia?

Uczestnicy chcący wypożyczyć sprzęt na wyjazdy na kitesurfing, kontaktują się z biurem i osobą, która pomoże go dobrać. Zestaw taki jest wysyłany kurierem do domu i po powrocie odsyłamy go w ten sam sposób. Wiąże się to z koniecznością zarejestrowania bagażu sportowego i opłacenia go na lotnisku.
Koszt, w zależności od zestawu i ilości dni – np. tygodniowy wyjazd: torba (quiver) + 2 latawce z barem + kompletna deska + trapez = około 1200 zł.
UWAGA: Osoby uczące się od początku mają sprzęt w cenie kursu. Jeżeli ktoś chce korzystać ze sprzętu po kursie należy skonsultować to z osobą z biura podczas zapisu na wyjazd.

14. Czy jeśli wypożyczę sprzęt a będzie wiało za mocno/za mało na wypożyczony rozmiar mogę korzystać z dostępnego podczas wyjazdu?

Tak, wówczas jeżeli dodatkowy sprzęt będzie dostępny to koszt wynajęcia zostanie skalkulowany w oparciu o godziny używania.

15. Jakie latawce brać na wyjazd? (dotyczy osób ze swoim sprzętem lub wypożyczające)

Najlepiej wszystkie, które posiadamy i możemy zabrać. Pakując się przed samym wyjazdem można sprawdzić prognozę i założyć, jakie latawce będą nam najczęściej potrzebne. Ale prognoza, jak to prognoza, może nam spłatać figla. Dlatego zawsze przed wyjazdem polecamy – bierzcie wszystko to, co można 🙂 i oczywiście w razie czego konsultujcie z nami.

16. Czy jest jakiś czas wolny?

Oczywiście, czas na regenerację ciała i umysłu to nieodłączny element nauki. Poza tym ustalamy zawsze dzień wcześniej godziny posiłków oraz czas rozpoczęcia sesji szkoleniowych lub czasu wolnego. Wyjazdy na kitesurfing to przede wszystkim rozrywka i przyjemność. Jeżeli czujemy zbyt duże zmęczenie, lub nie czujemy się na siłach, zgłaszamy się do Instruktora w celu przesunięcia zajęć. Na siłę nic nie wyjdzie, to w końcu również Twoje wakacje.

17. Co robimy jak nie wieje wystarczająco do efektywnego prowadzenia zaplanowanych zajęć?

Staramy się wykorzystać wiatr do maksimum, ale pamiętajmy, że w nauce kitesurfingu jest bardzo dużo elementów, których możemy się uczyć, kiedy mniej wieje. Natomiast, jeśli zdarzy się czas, kiedy nie będzie można prowadzić zajęć, bo np. za mało lub zdecydowanie za mocno wieje, to mamy kilka alternatyw.
Pierwszą są zajęcia związane z kitesurfingiem czyli teoretyczne jak np. prawo drogi, ćwiczenie trików„na sucho” przy użyciu np. baru podczepionego lub trzymanego przez Instruktora oraz praktyczne jak ustawianie lub naprawa swojego własnego sprzętu, zajęcia typu self-rescue na głębszej wodzie.
Jeżeli wieje mniej, możemy w miarę możliwości próbować ćwiczyć na desce kierunkowej, foilu lub wingu.
Jak już kompletnie nie będzie wiało i poprzednie alternatywy zostaną wykorzystane to możemy oddać się zabawie np. Snorkeling (abc), pływanie z delfinami, ciąganie za pontonem typu wake, banan itp.
Wyjazdy na kitesurfing często urozmaicamy również wyjazdem na nurkowanie lub organizacją wycieczki. Na pewno nie będziemy się nudzić. O nie!

18. Czy po kursie dostanę dyplom, licencję?

Tak. Każdy uczestnik kursów i szkoleń zostanie zgłoszony w systemie IKO (International Kiteboarding Organization) i otrzymuje wirtualną kartę, która określa jego poziom np. IKO 1,2,3,4,5. Posiadanie takiej karty z odpowiednim stopniem jest często wymagane do np. wypożyczenia sprzętu na całym świecie.
Po kursie dostaniesz również dyplom ukończenia kursu.

1. Co to jest Kitesafari?

Kitesafari to rejs dużym, luksusowym jachtem motorowym po Morzu Czerwonym. Wyjazdy trwają tydzień i są nastawione w 100% na kitesurfing. Mieszkamy na łodzi, jemy na łodzi, tańczymy i śpimy.

2. Jaką łodzią płyniemy?

W zależności od terminu mamy do dyspozycji dwie łodzie:

a) M/Y Captain Sparrow 5* – to 43m jacht motorowy, na którym znajduje się 14 kajut na trzech poziomach. Dwie kajuty na górnym pokładzie to Master Suites, 6 kajut na środkowym poziomie z opcją dwóch łóżek pojedynczych lub łóżek podwójnych oraz 6 kajut na dolnym poziomie z dwoma łóżkami pojedynczymi.
Każda kajuta ma łazienkę z ciepłą wodą, sejf, lodówkę, telewizor.
Na jachcie znajduje się jaccuzi, akcesoria do treningu, jogi, sauna, masażysta.

b) M/Y Turquoise 5* to 45m jacht motorowy wyposażony w 16 przestronnych kajut na 4 pokładach.
Na najwyższym pokładzie znajduje się 2 kajuty Master, na górnym pokładzie mamy 2 kajuty Double oraz 6 kajut z pojedynczymi łóżkami, środkowy pokład to 4 kajuty z pojedynczymi łóżkami, a na dolnym pokładzie znajdziemy 2 kabiny z podwójnym łóżkiem oraz 1 kabinę z dwoma łóżkami pojedynczymi.
Na jachcie znajduje się też jaccuzi, sun deck, dużo miejsca do relaksu, bar z kostkarką do lodu.

3. Gdzie śpimy?

Śpimy na jachcie. Po dopłynięciu do celu cumujemy niedaleko spotu kitesurfingowego, w miejscu gdzie zafalowania nie ma lub jest minimalne, nieodczuwalne dla osoby śpiącej na dużym jachcie.

4. Czy można dostać choroby morskiej?

Wielkość fali z jaką możemy się zetknąć podczas wyjazdu zależna jest od siły wiatru, jeżeli będzie wiało bardzo mocno, to rzeczywiście fale się pojawiają. Natomiast, tak naprawdę odczuwać możemy to tylko przy pokonywaniu pierwszego odcinka trasy, z portu do pierwszej wyspy. Później poruszamy się już po raczej osłoniętych wodach, wiec „bujanie“ łodzi jest minimalne i praktycznie nieodczuwalne, kiedy łódź jest zacumowana.

5. Jak wyglądą spot? Jak się na niego dostajemy z łodzi?

Spoty to wyspy na Morzu Czerwonym – niezamieszkałe piaszczyste tereny z wiatrem od brzegu – w związku z tym w każdym miejscu w zależności od pływu mamy idealny flat.. Na każdym spocie znajduje się plaża do której podpływamy pontonami i tam rozkładamy sprzęt. Wybór spotów i czas jaki zostajemy w jednym miejscu zależny jest od aktualnych warunków wiatrowych, pływów i tego ile łódek jest na spotach, dlatego poszczególne wyjazdy na kitesurfing różnią się od siebie.

Na spot poza sprzętem do kitesurfingu przywozimy również parasole / namioty, gdzie można odpocząć w cieniu oraz zimne napoje i przekąski.

6. Gdzie startujemy i lądujemy latawce?

Startujemy i lądujemy latawce z lądu, nie z łódki! Do dyspozycji mamy kompresory, pompki do pompowania sprzętu oraz pomoc obsługi w startowaniu i lądowaniu.

7. Ile spotów odwiedzamy podczas kitesafari?

Wyjazdy na kitesurfing koncentrują się w kilku spotach, do których pływamy – słynna Tawila, kilka spotów na Geisum, Ashrafi i najbliższe Hurghadzie Abu Mongar. Ilość spotów odwiedzana na kitesafari zależy od warunków wiatrowych, plywów i frekwencji innych łodzi. Zdarza się, że w ciagu tygodnia odwiedzimy 4 spoty, ale zdarza się też, że z uwagi na najlepsze warunki na jednym z nich zostajemy tam cały tydzień.

8. Ile godzin pływamy?

Mamy trzy sesje w trakcie których można pływać:
O wschodzie słońca (6 rano) – w tym czasie nie szkolimy, jest to sesja dla chętnych.
Po śniadaniu – ok 9/10 do 13-14.
Po obiedzie ok 15-17/18.
Czyli w ciągu dnia wychodzi nam około 6-7 godzin pływania.

9. Jakich warunków wiatrowych możemy się spodziewać?

Na północnych wyspach Morza Czerwonego znajdziemy najlepszy wiatr w całym Egipcie. Dzięki umiejscowieniu wysp i efektom wiatrowym bardzo często wieje tam kilka węzłów więcej niż na stałym lądzie. Prawdopodobieństwo wiatru jest więc dużo większe. Ale w Egipicie tak naprawdę możemy spodziewać się wszystkiego. Tygodnia z wiatrem 35+ oraz dni słabowiatrowych.

10. Czy spoty charakteryzuje płytką czy głęboką wodą?

W miejscach które odwiedzamy jest płytko, w zależności od konkretnego miejsca i stanu wody wielkość tej płycizny się zmienia.
Natomiast płycizna nie zajmuje całości spotu – nieco dalej od brzegu robi się głęboko (w zależności od spotu ta odległość jest różna), także osoby pływające na foilach również znajdą miejsce do szaleństw.

11. Jak wygląda rescue w przypadku spłynięcia z wiatrem dalej od brzegu?

Spoty charakteryzują się wiatrem od brzegu. Załoga, jak i instruktorzy obserwują Was na wodzie i w razie potrzeby podejmują i pomagają wrócić na brzeg.

12. Co robimy w razie wypadku?

Jeżeli są to małe zadrapania czy okaleczenia, to mamy apteczkę na łodzi. Natomiast przy poważniejszych kontuzjach organizujemy przewóz osoby poszkodowanej na ląd, najczęściej do prywatnego szpitala w El Gounie, gdzie opieka zdrowotna jest na najwyższym poziomie.

13. Jak szybko dociera pomoc?

Zorganizowanie transportu na ląd to około 1-2 godzin, w zależności od tego gdzie jest zacumowany nasz jacht.

14. Czy na jachcie jest ktoś, kto może udzielić pierwszej pomocy?

Menadżer łodzi, który często jest instruktorem nurkowania, jest przeszkolony w udzielaniu pierwszej pomocy. Apteczka jest wyposażona w podstawy – plastry, bandaże, środki dezynfekujące i do robienia opatrunków, leki przeciwbólowe i przeciwzapalne, maści na stłuczenia etc. “Zemsta faraona” bardzo rzadko, ale się zdarza. Na tę przypadłość również mamy leki w pokładowe apteczce.

15. Czy na łodzi jest Internet?

Na jachcie mamy dostęp do wifi z sieci mobilnej. Jak można się spodziewać, najlepszy zasięg mamy wtedy, kiedy jesteśmy niedaleko lądu. Czym dalej na północ tym zasięg jest mniej regularny, aczkolwiek wciąż umożliwiający komunikację internetową. Jeżeli ktoś bardzo potrzebuje korzystać z Internetu polecamy aby zaopatrzyć się we własną kartę SIM na lotnisku.

16. Czy lot jest wliczony w cenę wyjazdu?

Nie, lot opłacany jest osobno, koszt to ok 2000 zł.

17. Co jemy i kiedy?

Dania serwowane przez Szefa Kuchni są mieszanką kuchni arabskiej i europejskiej. Menu jest bardzo zróżnicowane, dużo owoców morza, ryb, dań wegetariańskich i różnorodnych deserów. Posiłki serwowane są w formie bufetu. Kawa i herbata, napoje bezalkoholowe i przekąski są dostępne cały czas. Kawa z ekspresu jest płatna dodatkowo. Dzięki temu wyjazdy na kitesurfing to także wspaniała kulinarna przygoda.

18. Czy na łodzi jest alkohol oprócz tego, który zamawiamy?

Zazwyczaj na jachcie nie ma dostępnego ekstra alkoholu, więc warto przemyśleć swoje zamówienie przed wyjazdem i przywieźć sobie extra buteleczkę z duty free.

19. Co powinniśmy ze sobą zabrać?

Lycra z długim rękawem, szorty.
Buty – bardzo ważne, z grubą podeszwą na lekcje lub kiedy dużo chodzimy po dnie. Mogą być trochę delikatniejsze jeżeli pływamy i jesteśmy samodzielni
Pianka – niezależnie od pory roku na sesje o wschodzie i zachodzie słońca, warto mieć chociaż cienką piankę.
Dobry krem na słońce lub pomada cynkowa, okulary z polaryzacją,
Bluza na wieczór do maja i od października.
Bidon na wodę – chcemy ograniczyć ilość plastikowych butelek, dlatego warto mieć swój bidon, który uzupełniamy.

You don't have permission to register