media
TOP
Image Alt
Kite & travel

BRAZYLIA vol.3

BRAZYLIA vol.3

od 1990 EUR / osoba
Kite Camp + TRAVEL Amazonia & Rio

Brazylia to niewątpliwie najlepsze miejsce na świecie na kite, a już na pewno na wakacje. Szerokie plaże z równym i ciepłym wiatrem, który wieje przez cały dzień nawet kilka miesięcy w roku. No i ciepła, jak zupa woda, bez rafy, meduz, czy innych atrakcji 🙂 Tam progres robi się sam!

Poza tym wyjątkowy klimat Brazylii zachwyca wszystkich odwiedzających. To tu tworzona jest lokalna caipirinha na bazie wszystkich owoców, jakie można sobie wymarzyć. Do tego prawdziwa uczta kulinarna dzięki świeżym rybom i owocom morza, a nawet szansa na zjedzenie kokosa prosto z palmy! Oprócz tego Brazylia to również wszechobecna muzyka i unikalne pousady, które umilają turystom wakacje.

Specjalnie dla naszych gości wybieramy najlepsze pousady, czyli hotele i pensjonaty z pięknym wystrojem, dużymi pokojami i fantastyczną obsługą. To wszystko po to, abyście mogli spędzić swoje wakacje w najlepszy możliwy sposób. Wiadomo, że Brazylia to duże odległości, dlatego po i przed długim lotem, zapewniamy Wam transfer sleeping busem z lotniska prosto do hotelu. Ten typ transportu jest najbardziej komfortową opcją w Brazylii.

Podczas tego turnusu odwiedzimy aż trzy genialne miejscówki!  Odnajdziemy tam to, w czym zakochaliśmy się w Brazylii 10 lat temu! Spokój, dzikość, bliskość natury i niezatłoczone spoty to główne cechy odwiedzanych przez nas miejscowości. Podczas wyjazdu odkryjesz z nami Prea i Tatajuba – dwa spoty, w których wieje najlepiej i najmocniej, a przestrzeni do pływania jest naprawdę dużo!

 • Spot
  Prea, Ilha de Guajiru, Tatajuba
 • Waluta
  Real brazylijski
 • Wiza
  na lotnisku
 • Sezon wiatrowy
  od czerwca do stycznia
 • Siła wiatru
  15-35 kts
 • Kierunek wiatru
  side on shore
 • Plaża
  duża, piaszczysta
 • Woda
  płaska / chop
 • Pianka
  brak
 • Głębokość wody
  zależy od pływu
 • Spot proponowany dla
  początkujący / zaawansowani
 • Lotnisko docelowe
  Fortaleza

Program

1

PROGRAM TRAVEL - OPCJA DODATKOWA

W tym roku ponownie pokażemy Wam coś więcej, niż tylko spoty kitesurfingowe. Być w Brazylii i nie zwiedzić Amazonii? Nie zobaczyć Chrystusa górującego nad Rio? Przygotujcie się na prawdziwą bombę wrażeń! Razem z naszym przewodnikiem - Alejandro Zakhour - z pochodzenia Wenezuelczykiem ale z serca Polakiem, który porusza się po Ameryce Środkowej i Południowej jak po własnym podwórku, przygotowaliśmy specjalny program dla gości Kiteaway. Po kite campie, możecie dołączyć do ekskluzywnej grupy, którą Alejandro zabierze na krańce Brazylii. O nic się nie musicie martwić, zadbamy o Wasze loty, bagaże, hotele. Mamy tylko 10 miejsc, więc lepiej nie zwlekać z decyzją! Sprawdź nasz program!2

Manaus | Brasilia | Rio de Janeiro

Nie sposób nie kojarzyć Brazylii z dziką dżunglą amazońską, która obejmuje 59% terytorium kraju i stanowi 67% lasów tropikalnych na świecie. Dlatego będąc w Brazylii trzeba chociaż trochę doświadczyć tej niesamowitej przyrody. Lecimy do Manaus, wyspy w środku kontynentu. Następnie ruszamy w głąb dżungli, samochodem oraz łódką po zalewach Rio Negro i Amazonii, aż dotrzemy do naszego Lodge, gdzie będziemy obcować z naturą przez kolejne 2 dni. Na pewno się nie znudzimy łowiąc piranie czy polując aparatem na kajmany! Ale to jeszcze nie koniec, po powrocie do Manaus lecimy do Brazylijskiej stolicy kraju założonej zaledwie 60 lat temu. Miasto zostało zbudowane od zera w ciągu 4 lat i stanowi futurystyczną wizję dwóch najbardziej genialnych architektów XX w. czyli Oscara Niemeyer i Lucio Costa. Mówi się, że można nie lubić Brazylii ale nie sposób jej nie podziwiać, a poza tym serwują tu - jak to na południu Brazylii - najlepszą wołowinę na świecie. Żeby dobrze zakończyć naszą przygodę lecimy do Rio pobawić się w rytmie Samby czy podziwiać widoki tego fantastycznego miasta z góry Corcovado spod słynnego Chrystusa. 3

SZCZEGÓŁOWY PLAN

Piątek 24.11 Fortaleza – Manaus


Śniadanie w hotelu i przed południem wyjazd w kierunku lotniska w Fortalezie. Popołudniowy przelot do Manaus, stolicy prowincji stanu Amazonas. To dwumilionowe miasto należało kiedyś do najbogatszych na świecie za sprawą kauczukowego boomu na przełomie XIX i XX w. Jak połączenie lotnicze nam na to pozwoli zwiedzimy w tym parnym, tropikalnym mieście - centrum, katedrę i wybudowaną w okresie prosperity, imponującą operę. Wizyta w egzotycznym porcie pozwoli nam przyjrzeć się życiu wielkiej rzeki. Nocleg w hotelu 4* w centrum miasta.


Sobota 25.11 Amazonia 


Po śniadaniu w hotelu ruszamy w głąb dżungli, najpierw samochodem (ok. 1,5 h) a później łódką. Nie korzystamy z podmiejskich ośrodków turystycznych, które nie dają możliwości poznania prawdziwej Amazonii. Docieramy znacznie dalej i po kilku godzinach podróży lądem i rzeką znajdujemy się w środku gęstej dżungli. Po dopłynięciu do miejsca noclegu, obiad. Poznawanie otoczenia z lokalnym przewodnikiem, który będzie „uczył” nas dżungli. Znajdujemy się w sercu Amazonii, dookoła nas rozciąga się bezkresna przestrzeń bujnego lasu. Następnie kolacja i nocleg w bungalowach (wygodne bungalowy, pokoje z łazienką i moskitierami).


Niedziela 26.11 Amazonia


W tym dniu poznamy jak wygląda życie w Amazonii - unikalnym, olbrzymim ekosystemie. Odbędziemy piesze wycieczki przez las amazoński, obserwując lokalną florę i faunę. Przy odrobinie szczęścia zobaczymy małpy, papugi czy leniwce. Będziemy mieli szansę popływać z różowymi delfinami. Gatunek ten (Inia amazońska) należy do nielicznej grupy delfinów na świecie, które żyją w słodkiej wodzie. Odwiedzimy lokalną społeczność Caboclo, aby poznać ich rytuały, tradycyjne tańce, używane instrumenty muzyczne, a także rękodzieła. Nocą wyruszymy małą łodzią w poszukiwaniu Jacaré, czyli amazońskiego gatunku kajmana. Kolacja i nocleg w naszym Eco Lodge.


Poniedziałek 27.11 Manaus – Brasilia 


Śniadanie w lodge i ostatnie chwili w naszego lodge’u żeby się cieszyć tego pokoju wewnętrznego jakie nam daję tej niesamowitej przerody. Przed południu ruszamy z powrotem do lotniska w Manaus. Popołudniowy lot do Brasilia, stolicy kraju i najodważniejszego projektu urbanistycznego XX wieku. Architektura Brasilii uznawana jest za przykład arcydzieła modernizmu XX w. Charakteryzuje się futurystycznymi budynkami ze stali, szkła, marmuru i betonu, wieżowcami, monumentalnymi alejami i… prawie całkowitym brakiem chodników (lista UNESCO). Zakwaterujemy się w najstarszym hotelu w mieście - właściwie starszym od samego miasta czyli w Brasilia Palace, zaprojektowanym przez samego Oscara Niemeyer, najważniejszego architekta projektu całego miasta. A jako że Brasilia jest najważniejszym ośrodkiem władzy politycznej w kraju, a politycy lubią się dobrze stołować - jedziemy na kolację do dobrego steak house z najlepszą wołowiną, godną posła sejmu brazylijskiego.


Wtorek 28.11 Brasilia City Tour – Rio de Janeiro


Po śniadaniu ruszamy zwiedzać miasto, które chciało być symbolem realizacji hasła wpisanego w brazylijską flagę - „Porządek i Postęp”. Te słowa przyświecały prezydentowi Kubitschek’owi, który był inicjatorem zmiany stolicy kraju. Wybudowane w pięć lat miasto nazywane jest największą utopią urbanistyczną świata. Wzbudza kontrowersje – jedni je kochają inni nienawidzą. Zwiedzamy dzielnicę rządową – Praça dos Tres Poderes (Plac Trzech Władz), gdzie znajdują się budynki władzy ustawodawczej, wykonawczej i sądowniczej. Nie możemy pominąć też katedry zaprojektowanej przez Oscara Niemeyera, która mimo swojej prostoty konstrukcyjnej kryje bardzo złożoną symbolikę. Przejeżdżamy też dzielnice mieszkalne, gdzie ulice nie mają nazw własnych, ale wynikające z położenia geograficznego kody. Po południu wylot do Rio, którego chyba nie musimy przedstawiać. Jeśli grupa ma jeszcze siły zachęcamy abyśmy pojechali bezpośrednio z lotniska do jednej z najbardziej tradycyjnych imprez sambowych w Rio czyli Samba Robotnika. Transfer do Copacabana, zakwaterowanie w hotelu i nocleg.


Środa 29.11: Rio de Janeiro


Rio de Janeiro to jedno z najpiękniej położonych miast na świecie. To drugie największe miasto Brazylii i najbardziej odwiedzane miasto Ameryki Południowej. Otoczone jest zielonymi wzgórzami, nad którymi góruje pomnik Chrystusa Zbawiciela, który będziemy zwiedzać tego dnia. Chcemy pokazać Wam w Rio nie tylko najważniejsze atrakcje turystyczne, ale i też tę część Rio najbardziej prawdziwą. Po zobaczeniu figury Chrystusa ruszamy na spacer po centrum historycznym miasta, które kiedyś była stolicą... Portugalii. A po poznaniu historii miasta ruszamy do naszej ulubionej Faweli w Rio czyli Vidigal. Fawela to dosyć pejoratywna nazwa, kojarzona ze slumsami i biedą. Jednak zwiedzając je odkrywamy zupełnie inną historię. Wolność, solidarność oraz oddanie sztuce to słowa, które opisują codzienne życie w faweli. Oczywiście są również te mniej bezpiecznie miejsca, gdzie góruje handel narkotykami i wysoka przestępczość ale Vidigal mamy opanowany (jest nam dobrze znany) a poza bezpieczeństwem możemy zapewnić najpiękniejszy widok nad Ipanema.


Czwartek 30.11:  Rio de Janeiro 


Śniadanie w Hotelu i poranne zwiedzanie kolejnego must see w mieście czyli kolejka linowa na górę „Głowa cukru” skąd mamy przepiękny widok na zatokę Guanabara oraz najsłyniejszą plażę świata czyli Copacabana. Jeśli ktoś już był na górze, to zachęcamy na plażowanie w Copa.  Popołudniu chcemy Wam pokazać najpiękniejsze plaże miasta w regionach zachodnich czyli Ipanema, elitarna Sao Conrado, secret beach Joatinga czy nowoczesny kurort Barra da Tijuca. Po zachodzie słońca powrót do hotelu i impreza sambowa.


Piątek 1.12: Rio de Janeiro - lot do Europy


Śniadanie w hotelu i ostatnie godziny na relaks przy Copacabana. Transfer na lotnisko i lot do Europy.4

CENA

Od 930 eur /os (płatne przelewem) + 445 usd (płatne gotówką na miejscu)


W CENIE: • Transfer Jericoacoara - Fortaleza mini Vanem lub jeepami

 • 1 nocleg w hotelu 4* w Manaus

 • 2 noclegi w lodge’u w dżungli (pełne wyżywienie: 2 obiady, 2 kolacje, 2 śniadania)

 • 1 nocleg w historycznym hotelu 4* w Brasilii

 • 2 noclegi w 4* hotelu w Copacabanie w pierwszej linii brzegowej

 • Transfery prywatnymi busami lub alternatywny środek transportu, tak jak w programie

 • Wejściówki i zwiedzanie wszystkich atrakcji opisanych w programie

 • Opieka polskojęzycznego przewodnika

 • Ubezpieczenie


CENA NIE ZAWIERA: • Biletów na loty wewnętrzne

 • Wyżywienia poza śniadaniami i uwzględnionymi w cenie

 • Transferu quiverów z Fortalezy do Rio

 • Wejściówki do klubów i/lub na koncerty w Rio (między 5 USD do 20 USD).Wyjazd do Brazylii stał się tradycją i “must go” każdego kitesurfera. A to dlatego, że w Brazylii znajdziemy najlepsze warunki do pływania na kitesurfingu. Gwarantowany, mocny wiatr to podstawa dobrego wyjazdu, koniec z czekaniem aż zawieje, tam wieje każdego dnia. Drugim niewątpliwym atutem jest różnorodność spotów, od fal przez płaskie laguny, do tego możliwość robienia downwindów, idealne warunki do nauki tricków na desce twin tip, jak i zrobienia postępu na desce kierunkowej. Podczas wyjazdu prowadzony jest Progress Camp, aby każdy z Was nauczył się kilku nowych tricków:)

Tatajuba

Mówi się, że Tatajuba jest jednym z najlepszych spotów na Świecie! A na pewno najbardziej wietrznych w Brazylii. To właśnie tam w 2021 odbyły się Mistrzostwa Big Air Kite League! Ujście rzeki, wlewającej się do spokojnego oceanu, oddzielonego kilkoma wyspami i łachami piachu daje mnóstwo miejsca do pływania po płaskiej wodzie, a fani wave też znajdą swój secret spot. Mieszkamy na spocie, a odkrywanie zakamarków Tatajuby to czysty fun!


Ilha de Guajiru

Ilha de Guajiru to ogromna laguna, która w zależności od pływów zmienia swoją wielkosć i głębokość. Mieszkamy tuż nad wodą, wystarczy wyjść z pokoju, zrobić parę metrów i wskoczyć do wody:) W miejscach, w których mieszkamy jest też fantastyczny serwis kite’owy, Beach boye pomagają startować i lądować latawce, a nawet pompować:) Lubimy ten spot, bo można się napływać i odpocząć w basenie nie schodząc ze spotu.


Prea

Prea – legendarna miejscówka z lokalnym klimatem. Mieszkamy na samej plaży, która jest jedną z najpiękniejszych i najszerszych plaż, które odwiedzamy w Brazylii. Możemy pływać przed hotelem na morzu, które jest w naszym miejscu wyjątkowo płaskie, nie ma fal i przyboju. Przy niskim stanie woda jest płytka nawet dalej od brzegu. Prea rozwija się w zawrotnym tempie, jest coraz więcej restauracji, sklepików, a mimo to, nadal bardzo spokojna. Tam naprawdę można odpocząć.


Tatajuba
Ilha de Guajiru
Prea

Warunki do szkoleń w Brazylii są fantastyczne ze względu na gwarancje wiatru, dlatego z jednego wyjazdu możesz wycisnąć więcej niż z kilku innych w miejscach, w których wiatr jest niepewny. Plaże w Brazylii są szerokie, a więc bezpieczne do lądowania i startowania latawców, a spoty, w zależności od pływów mogą być płytkie lub głębokie. Dlatego masz okazje nauczyć się pływać w każdych warunkach.   Cena kursu zawiera:

 • Szkolenie z licencjonowanym instruktorem
 • Sprzęt szkoleniowy (poza PROGRESS CAMPEM, który odbywa się na sprzęcie klienta).
 • Certyfikat IKO o poziomie odpowiadającym opanowanym na kursie umiejętnościom

DLA: Każdego kto chce zacząć przygodę z kitesurfingiem, nie jest wymagane doświadczenie w innych sportach, oraz nie trzeba mieć własnego sprzętu.

SPRZĘT: zagwarantowany na czas kursu: (kite, bar, deska, trapez, kask). Szkolenia odbywają się na nowoczesnym i sprawdzonym sprzęcie. Korzystamy z systemu łączności instruktora ze studentem.

INSTRUKTORZY: Licencjonowani instruktorzy z wieloletnim doświadczeniem z miłością do kitesurfingu oraz uczenia:)

ZAJĘCIA: odbywają się w małych 3 lub 2 osobowych grupach. W pierwszych dniach nauki, gdzie ilość informacji jest naprawdę spora, łatwiej przyswaja się ją w małej grupie, jedna osoba wykonuje zadania, druga obserwuje lub asystuje. Poprzez zmianę perspektywy studenta, czyli „ja ćwiczę ty patrzysz i potem zamiana” nauka jest dużo bardziej efektywna.

PO KURSIE : Uczestnik otrzymuje międzynarodowy certyfikat IKO, swoje zdjęcia i video. a przed rozpoczęciem kursu stały dostęp do naszego programu szkoleniowego na Youtube

PAKIETY GODZ | CENA | SESJE | DNI
Kurs grupowy 9h 9h | 1500 pln | 6 sesji po 1,5h | 3 lub 4 dni
Kurs grupowy 12h 12h | 1800 PLN | 8 sesji po 1,5h | 4 lub 5 dni
W cenie kursu Certyfikat IKO, dostęp do materiałów tutorial Youtube, swoje zdjęcia i video

DLA: osób, które skończyły kurs podstawowy i nie czują się jeszcze pewnie oraz samodzielnie, potrzebują odświeżenia wiedzy, np. po dłuższej przerwie, zapoznania się ze sprzętem lub przypomnienia i ugruntowania wiedzy z zakresu samo ratownictwa (self rescue), odzyskiwania deski na głębszej wodzie lub bezpiecznego startowania i lądowania latawca.

SPRZĘT: własny lub nasz, zagwarantowany na czas kursu: (kite, bar, deska, trapez, kask). Szkolenia odbywają się na nowoczesnym i sprawdzonym sprzęcie. Korzystamy z systemu łączności instruktora ze studentem.

INSTRUKTORZY: Licencjonowani instruktorzy z wieloletnim doświadczeniem z miłością do kitesurfingu oraz uczenia:)

ZAJĘCIA: odbywają się indywidualnie lub w małych 3 lub 2 osobowych grupach. Do wyboru mamy kilka pakietów godzinowych które można w czasie kursu rozszerzać:)

PO KURSIE : Uczestnik otrzymuje międzynarodowy certyfikat IKO, własne zdjęcia i video. a przed rozpoczęciem kursu stały dostęp do naszego programu szkoleniowego na Youtube

PAKIETY GODZ | CENA | SESJE | DNI
kurs grupowy 3h 3h | 600 pln | 2 sesje po 1,5h | 1 lub 2 dni
kurs grupowy 6h 6h | 1100 pln | 4 sesje po 1,5h | 2 lub 3 dni
kurs grupowy 9h 9h | 1500 pln | 6 sesji po 1,5h | 3 lub 4 dni
Lekcja indywidualna 1h 1h | 350 pln | 1 sesja po 1h | 1 dzień
kurs indywidualny 3h 3h | 960 pln | 2 sesje po 1,5h | 1 lub 2 dni
kurs indywidualny 6h 6h | 1800 pln | 4 sesje po 1,5h | 2 lub 3 dni
kurs indywidualny 9h 9h | 2500 pln | 6 sesje po 1,5h | 3 lub 4 dni
W cenie kursu Certyfikat IKO, dostęp do materiałów tutorial Youtube, swoje zdjęcia i video

DLA: każdego kto potrafi pływać swobodnie w obydwie strony i chce nauczyć się lepiej skakać, zacząć wykonywać nowe triki lub je doszlifować. Na Progress Campie, możesz zacząć również przygodę ze straplesem, foilem lub wingiem.

SPRZĘT: własny, (deski strapless, wing oraz foil – dostępne u nas)

INSTRUKTORZY: Najbardziej doświadczeni instruktorzy / coache / utytułowani zawodnicy  z wieloletnim doświadczeniem w szkoleniu.

ZAJĘCIA:  Zajęcia odbywają się w grupie maksymalnie do 10 osób z podziałem na mniejsze podgrupy ze względu na indywidualny program. Podczas Progress Campu dowiesz się również, jak ustawić sobie swój własny sprzęt, nauczysz się jak poradzić sobie w sytuacji, kiedy sprzęt zawiedzie i będziesz trzeba go naprawić na miejscu. Dowiesz się jak poradzić sobie w sytuacjach kryzysowych, kiedy będziesz na głębokiej wodzie albo kiedy zgubisz deskę. Szkolenie zaczynamy od ogółu czyli skorygowania pozycji i ustawień sprzętu, później wyznaczamy sobie cele do osiągnięcia podczas wyjazdu. Następnie przygotowujemy każdemu indywidualny program dostosowany do potrzeb oraz predyspozycji. Postęp codziennie jest zapisywany na karcie klienta przez co, zarówno uczestnik jak i instruktor kontrolują przebieg kursu i postępów. Zajęcia Strapless, Foil lub Wing odbywają się w formie nauki podstaw. Zajęcia są rejestrowane w postaci nagrań video i są na bieżąco analizowane z instruktorem.

PO KURSIE : Uczestnik otrzymuje międzynarodowy certyfikat IKO, własne zdjęcia i video. a przed rozpoczęciem kursu stały dostęp do naszego programu szkoleniowego na Youtube

PAKIETY GODZ | CENA | SESJE | DNI
kurs grupowy 5 dni (ProgressCamp) 5 dni | 1700 pln | 10 sesji po 1,5h | 5 dni
W cenie kursu Certyfikat IKO, dostęp do materiałów tutorial Youtube, swoje zdjęcia i video

Pousada LUNA To nowa pousada w Prei, położona na plaży. Ma tylko 6 pokoi, wykończonych z dbałością o każdy detal w pięknym designie. To, co najbardziej nas urzekło w tym miejscu, to serwis. Mało, które miejsce tak dba i słucha swoich gości. Hitem było popołudniowe śniadanie! To miejsce zapiera dech w piersiach!

 

POUSADA KITELODGE

To pousada sąsiadująca z Luną, ma więcej różnorodnych pokoi, w tym kilka rodzinnych. Pokoje są pięknie urządzone, a ogród sprawia, że chce się spędzać każdą chwilę na tarasie. Na terenie pousady jest restauracja, basen i szkółka kitesurfingowa, gdzie beachboye pomogą z lądowaniem i startowaniem latawców. Fantastyczne miejsce na rodzinny pobyt.  

 

 

VILA YBYTU To nowa pousada w Ilha de Guajiru, która leży nad samą laguną a zbudowana jest z kilku bungalowów oraz budynku z apartamentami, w wyjątkowym designie, który łączy elementy balijskie z brazylijskimi. Miejscem centralnym pousady jest restauracja z basenem i strefą relaksu. Na terenie jest też szkoła kite, a chłopaki pomagają przy startowaniu i lądowaniu latawców. 

KITEJUBA Urocza pousada nad brzegiem morza, zbudowana jest z różnych, drewnianych domków, bungalowów i pokoi, pięknie udekorowanych w brazylijskim stylu boho. W pousadzie jest fantastyczna restauracja prowadzona przez szefów z różnych krajów, dzięki czemu dania wychodzące z kuchni to przysmaki z lokalnych produktów w stylu fusion. Na terenie pousady jest chillout zone z tarasem z widokiem na spot, przy wysokim pływie, jak laguna wyleje pod granice pousady, można obserwować pływajacych z odległości kilku metrów!

 


Cena od 9450 zł / os

W cenie

 • zakwaterowanie w Tatajuba, 4 noce w pokoju 2 osobowym
 • zakwaterowanie w Prea, 4 noce w pokoju 2 osobowym
 • zakwaterowanie w Ilha de Guajiru, 4 noce w pokoju 2 osobowym
 • śniadania
 • transfer lotnisko – hotel – lotnisko sleeping busem
 • transfer Prea – Ilha de Guajiru  4×4
 • transfer  Tatajuba-Prea – 4×4
 • ubezpieczenie od amatorskich sportów
 • opieka organizatorów
 • pamiątkowe zdjęcia
 • wysokiej jakości lycra

Cena nie zawiera

 • biletu lotniczego do Fortalezy
 • posiłków poza śniadaniami
 • szkoleń kitesurfingowych oraz wypożyczenia sprzętu
 • pakietu TRAVEL dla chętnych


Ostateczna cena kalkulowana jest indywidualnie w zależności od wyboru i dostępności pokoi. Ceny mogą ulec zmianie ze względu na zmieniające się ceny paliwa i kursy walut. Sprawdź obostrzenia Covidowe przed wyjazdem.

You don't have permission to register