media
TOP
Image Alt
Kite & travel

BRAZYLIA vol.2

BRAZYLIA vol.2

od 1975 EUR / osoba
Brazylijski Kite Camp

Brazylia to niewątpliwie najlepsze miejsce na świecie na kite, a już na pewno na wakacje. Szerokie plaże z równym i ciepłym wiatrem, który wieje przez cały dzień nawet kilka miesięcy w roku. No i ciepła, jak zupa woda, bez rafy, meduz, czy innych atrakcji 🙂 Tam progres robi się sam!

Poza tym wyjątkowy klimat Brazylii zachwyca wszystkich odwiedzających. To tu tworzona jest lokalna caipirinha na bazie wszystkich owoców, jakie można sobie wymarzyć. Do tego prawdziwa uczta kulinarna dzięki świeżym rybom i owocom morza, a nawet szansa na zjedzenie kokosa prosto z palmy! Oprócz tego Brazylia to również wszechobecna muzyka i unikalne pousady, które umilają turystom wakacje.

Specjalnie dla naszych gości wybieramy najlepsze pousady, czyli hotele i pensjonaty z pięknym wystrojem, dużymi pokojami i fantastyczną obsługą. To wszystko po to, abyście mogli spędzić swoje wakacje w najlepszy możliwy sposób.

Podczas tego turnusu odwiedzimy aż trzy genialne miejscówki!  Odnajdziemy tam to, w czym zakochaliśmy się w Brazylii 10 lat temu! Spokój, dzikość, bliskość natury i niezatłoczone spoty to główne cechy odwiedzanych przez nas miejscowości. Podczas wyjazdu odkryjesz z nami Prea i Tatajuba – dwa spoty, w których wieje najlepiej i najmocniej, a przestrzeni do pływania jest naprawdę dużo!

 • Spot
  Prea, Ilha de Guajiru, Tatajuba
 • Waluta
  Real brazylijski
 • Wiza
  na lotnisku
 • Sezon wiatrowy
  od czerwca do stycznia
 • Siła wiatru
  15-35 kts
 • Kierunek wiatru
  side on shore
 • Plaża
  duża, piaszczysta
 • Woda
  płaska / chop
 • Pianka
  brak
 • Głębokość wody
  zależy od pływu
 • Spot proponowany dla
  początkujący / zaawansowani
 • Lotnisko docelowe
  Fortaleza

Program

1

PROGRAM TRAVEL - OPCJA DODATKOWA

W tym roku postanowiliśmy pokazać Wam coś więcej niż tylko spoty kitesurfingowe. Być w Brazylii i nie widzieć Rio? Nie zaliczyć wodospadów Iguacu? Nie dotknąć wody Amazonki! Przygotujcie się na prawdziwą bombę wrażeń!


Razem z naszym przewodnikiem, Alejandro Zakhour, z pochodzenia Wenezuelczykiem ale sercem Polakiem, który porusza się po Ameryce Środkowej i Południowej, jak po własnym podwórku, przygotowaliśmy specjalny program dla gości Kiteaway. Po kite campie, możecie dołączyć do ekskluzywnej grupy, którą Alejandro zabierze na krańce Brazylii. O nic się nie musicie martwić, zadbamy o Wasze loty, bagaże, hotele. Mamy tylko 10 miejsc, więc lepiej nie zwlekać z decyzją!


Sprawdź nasz program!2

Foz de Iguacu | Rio de Janeiro

Pewnie każdy z Was słyszał o słynnych wodospadach na granicy Brazylii z Argentyną, Foz de Iguacu, uznane za nowy cud świata natury. To największe wodospady na świecie - must see Brazylii! Zobaczymy je z każdej strony, tej brazylijskiej, jak i argentyńskiej! Następnie skoczymy do Rio de Janeiro wypić drinka na  plaży Copacabana, sprawdzić czy Jezus rozciąga swe ramiona nad miastem tak jak na zdjęciach, poczujemy prawdziwą sambę i zobaczymy słynne fawele. 3

SZCZEGÓŁOWY PLAN

Niedziela 12.11 - Tatajuba - Prea – Foz de Iguacu


Po południu transfer na lotnisko w Prea, lot do Sao Paulo i dalej do Foz de Iguacu. Możliwa noc transferowa w Sao Paulo i lot do Foz de Iguacu następnego dnia rano.


Poniedziałek 13.11 - Iguacu


Po śniadaniu ruszamy na spotkanie z Wodospadami Iguacu (lista UNESCO). Są to największe wodospady na świecie (jest ich 275, najwyższe mają 80 metrów). To niezwykłe miejsce zostało wybrane jednym z siedmiu nowych cudów świata natury. Odwiedzamy brazylijską część tego parku narodowego. Na specjalnie wybudowanych tarasach można podejść pod same wodospady przy okazji moknąc, co podczas upalnych dni bywa bardzo przyjemne. Podczas zwiedzania towarzyszyć nam będą wścibskie ostronosy.  Fakultatywnie opcja lotu helikopterem nad wodospadami (ok. 520 BRL), a także możliwość odbycia emocjonującej wycieczki łodzią pod monumentalne kaskady Iguazu (ok. 380 BRL) - będziemy mokrzy! (dostępność atrakcji uzależniona od poziomu wody w rzece). Powrót do miasteczka Foz, gdzie jesteśmy zakwaterowani. Wieczorem opcjonalnie kolacja z show folklorystycznym, który przedstawia tradycje taneczne całego kontynentu - jako że Foz znajduje się na potrójnej granicy między Argentyną, Paragwajem i Brazylią.


Wtorek 14.11 - Iguacu Argentyna


Tego dnia udajemy się do  Argentyny! A dokładniej tuż za granicę, aby niemal dotknąć wodnych kaskad, które dzień wcześniej podziwialiśmy od strony brazylijskiej. Przed wjazdem do parku krótki postój z widokiem na ujście rzeki Iguazú do Parany. Spacer i podziwianie wodospadów z różnych punktów widokowych. Największe wrażenie robi Garganta del Diablo (Gardziel Diabła) mająca ponad 80 m wysokości. Po stronie argentyńskiej to prawie 12 km ścieżek, które pozwalają nam podziwiać te wodospady z każdej możliwej perspektywy. A jeśli jeszcze mamy czas i energię możliwe będzie zwiedzanie drugiej największej elektrowni wodnej na świecie - Itaipu. Znajduje się ona na granicy Paragwaju i Brazylii (dodatkowo płatne ok. 45 BRL + 70 BRL transfer)


Środa 15.11 Iguacu – Rio de Janeiro


Śniadanie w hotelu i transfer do lotniska, skąd lecimy do Rio de Janeiro


To, że do Rio warto przyjechać chyba nie ulega wątpliwości. Rio de Janeiro to jedno z najpiękniej położonych miast na świecie. Otoczone jest zielonymi wzgórzami, nad którymi góruje pomnik Chrystusa Zbawiciela. To drugie największe miasto Brazylii i najczęściej odwiedzane miasto Ameryki Południowej. My chcemy pokazać Wam w Rio nie tylko najważniejsze atrakcje turystyczne, ale i też tę najbardziej prawdziwą część.


Po przylocie jedziemy najpierw do hotelu przy słynnej plaży Copacabana. Od razu po zakwaterowaniu się ruszamy moto-taxi do naszej ulubionej Faweli w Rio czyli Vidigal. Fawela to dosyć pejoratywna nazwa, kojarzona ze slumsami i biedą. Jednak zwiedzając je odkrywamy zupełnie inną historię. Wolność, solidarność oraz oddanie sztuce to słowa, które opisują codzienne życie w faweli. Oczywiście są również te mniej bezpiecznie miejsca, gdzie góruje handel narkotykami i wysoka przestępczość ale Vidiga jest nam dobrze znany, a poza bezpieczeństwem możemy zapewnić najpiękniejszy widok nad Ipanema. Po kilku caipirinha i obiadokolacji na Faweli ruszamy do miasta do dzielnicy Lapa, gdzie codziennie coś się dzieje, a w soboty imprezę z Sambą na najwyższym poziomie mamy zagwarantowaną.


Czwartek 16.11 - Rio de Janeiro


Śniadanie w Hotelu.


Tego dnia staramy się zwiedzić wszystkie „must see” w Rio de Janeiro (osoby, które już były w Rio mogą zostać na dzień relaksu na plaży w Copacabana lub Ipanema).


Pierwsza wielka atrakcja i ikona miasta – wjazd na wzgórze  Corcovado  ze słynną  statuą Chrystusa Zbawiciela (Dodatkowo płatny na miejscu ok. 130BRL). Rozciąga się stamtąd wprost fenomenalny widok na Rio i zatokę Guanabara. Najpiękniejszy widok jednak będziemy mieli z góry Głowa Cukru, gdzie się dostaniemy kolejką linową (Dodatkowo płatne na miejscu ok. 160 BRL). Zwiedzimy też centrum historycznego Rio do Janeiro, by poznać historię tego miasta, która jest bogata - Rio było nawet stolicą Portugalii. Zobaczymy Plac Floriana otoczony Teatrem Miejskim, Ratuszem i Biblioteką Narodową, a także Praça XV de Novembro, na którym znajduje się Pałac Imperialny.  


Udamy się także na dawne nabrzeże Cais do Valongo, które było punktem rozładunkowym statków niewolniczych w XIX w. (lista UNESCO) i gdzie mieści się futurystyczne Muzeum Przyszłości. Po intensywnym dniu zwiedzania wracamy do hotelu na krótki odpoczynek, żeby przyszykować się na najlepsze wydarzenie sambowe, zabawa do rana gwarantowana!


Piątek 17.11- Rio de Janeiro


Śniadanie w hotelu.


Ostatniego dnia zostawiamy czasu na relaks, co nie oznacza, że będziemy leżeć w hotelu bo w Rio plaża to nie tylko Copacabana. Zabierzemy Was na najpiękniejsze plaże w Rio, czyli Recreio dos Bandeirantes, Barra da Tijuca i oczywiście Ipanema. Na zakończenie dnia będzie możliwy przelot paralotnią nad plażą Saó Conrado z imponującym widokiem na góry Pedra da Gavea (ok. 700 BRL)


Wieczorem pożegnamy miasto w atmosferze najlepszej zabawy, czyli w prawdziwym stylu brazylijskim. 


Sobota 18.11 - Rio - lot do Europy


Śniadanie w hotelu i ostatnie godziny na relaks przy Copacabanie. Transfer na lotnisko i lot do Europy.4

CENA

990 EUR przelewem i 570 USD gotówką na miejscu


Przy rezerwacjach dokonanych po 28.09 + 150 EUR


W CENIE: • Transfer na lotnisko W Jericoacoara / Prea

 • Lot wewnętrzny na trasie Jericoacoara - Iguacu i Iguacu - Rio de Janeiro

 • 3 Noclegi w Hotelu 4* w Iguacu

 • 3 Noclegi w Hotelu 4* w pierwszej linii brzegowej w Copacabana

 • śniadania

 • Bilety wstępu do Parku Narodowego Iguazu po stronie brazylijskiej i argentyńskiej

 • Transfery prywatnymi busami lub alternatywny środek transportu, tak jak w programie

 • Ubezpieczenie

 • Śniadania

 • Lunch na faveli oraz 1 drink powitalny

 • Opieka polskojęzycznego przewodnika


CENA NIE ZAWIERA: • Wyżywienia poza śniadaniami i uwzględnionymi w cenie

 • Transferu quiverów i bagażu rejestrowanego podczas lotów wewnętrznych (Transport bagaży i quiverów drogą cargo na trasie Fortaleza – Rio. Bagaż regularny do 23 kg 70 USD / Quiver do 32 kg 105 USD)

 • Dodatkowe atrakcje w Iguacu: Lot helikopterem (ok. 520 BRL); Rejs łódką pod wodospadami (ok 380 BRL); Wycieczka do Elektrowni w Itaipu (ok. 110 BRL)

 • Wejściówki do atrakcji w Rio: Głowa cukru (ok 160 BRL); Cristo z Corcovado (ok 120 BRL); Impreza sambowa (ok 30-50 BRL); Lot paralotnią (ok 700 BRL)Wyjazd do Brazylii stał się tradycją i “must go” każdego kitesurfera. A to dlatego, że w Brazylii znajdziemy najlepsze warunki do pływania na kitesurfingu. Gwarantowany, mocny wiatr to podstawa dobrego wyjazdu, koniec z czekaniem aż zawieje, tam wieje każdego dnia. Drugim niewątpliwym atutem jest różnorodność spotów, od fal przez płaskie laguny, do tego możliwość robienia downwindów, idealne warunki do nauki tricków na desce twin tip, jak i zrobienia postępu na desce kierunkowej. Podczas wyjazdu prowadzony jest Progress Camp, aby każdy z Was nauczył się kilku nowych tricków:)

Tatajuba

Mówi się, że Tatajuba jest jednym z najlepszych spotów na Świecie! A na pewno najbardziej wietrznych w Brazylii. To właśnie tam w 2021 odbyły się Mistrzostwa Big Air Kite League! Ujście rzeki, wlewającej się do spokojnego oceanu, oddzielonego kilkoma wyspami i łachami piachu daje mnóstwo miejsca do pływania po płaskiej wodzie, a fani wave też znajdą swój secret spot. Mieszkamy na spocie, a odkrywanie zakamarków Tatajuby to czysty fun!


Ilha de Guajiru

Ilha de Guajiru to ogromna laguna, która w zależności od pływów zmienia swoją wielkosć i głębokość. Mieszkamy tuż nad wodą, wystarczy wyjść z pokoju, zrobić parę metrów i wskoczyć do wody:) W miejscach, w których mieszkamy jest też fantastyczny serwis kite’owy, Beach boye pomagają startować i lądować latawce, a nawet pompować:) Lubimy ten spot, bo można się napływać i odpocząć w basenie nie schodząc ze spotu.


Prea

Prea – legendarna miejscówka z lokalnym klimatem. Mieszkamy na samej plaży, która jest jedną z najpiękniejszych i najszerszych plaż, które odwiedzamy w Brazylii. Możemy pływać przed hotelem na morzu, które jest w naszym miejscu wyjątkowo płaskie, nie ma fal i przyboju. Przy niskim stanie woda jest płytka nawet dalej od brzegu. Prea rozwija się w zawrotnym tempie, jest coraz więcej restauracji, sklepików, a mimo to, nadal bardzo spokojna. Tam naprawdę można odpocząć.


Tatajuba
Ilha de Guajiru
Prea

Warunki do szkoleń w Brazylii są fantastyczne ze względu na gwarancje wiatru, dlatego z jednego wyjazdu możesz wycisnąć więcej niż z kilku innych w miejscach, w których wiatr jest niepewny. Plaże w Brazylii są szerokie, a więc bezpieczne do lądowania i startowania latawców, a spoty, w zależności od pływów mogą być płytkie lub głębokie. Dlatego masz okazje nauczyć się pływać w każdych warunkach.   Cena kursu zawiera:

 • Szkolenie z licencjonowanym instruktorem
 • Sprzęt szkoleniowy (poza PROGRESS CAMPEM, który odbywa się na sprzęcie klienta).
 • Certyfikat IKO o poziomie odpowiadającym opanowanym na kursie umiejętnościom

DLA: Każdego kto chce zacząć przygodę z kitesurfingiem, nie jest wymagane doświadczenie w innych sportach, oraz nie trzeba mieć własnego sprzętu.

SPRZĘT: zagwarantowany na czas kursu: (kite, bar, deska, trapez, kask). Szkolenia odbywają się na nowoczesnym i sprawdzonym sprzęcie. Korzystamy z systemu łączności instruktora ze studentem.

INSTRUKTORZY: Licencjonowani instruktorzy z wieloletnim doświadczeniem z miłością do kitesurfingu oraz uczenia:)

ZAJĘCIA: odbywają się w małych 3 lub 2 osobowych grupach. W pierwszych dniach nauki, gdzie ilość informacji jest naprawdę spora, łatwiej przyswaja się ją w małej grupie, jedna osoba wykonuje zadania, druga obserwuje lub asystuje. Poprzez zmianę perspektywy studenta, czyli „ja ćwiczę ty patrzysz i potem zamiana” nauka jest dużo bardziej efektywna.

PO KURSIE : Uczestnik otrzymuje międzynarodowy certyfikat IKO, swoje zdjęcia i video. a przed rozpoczęciem kursu stały dostęp do naszego programu szkoleniowego na Youtube

PAKIETY GODZ | CENA | SESJE | DNI
Kurs grupowy 9h 9h | 1500 pln | 6 sesji po 1,5h | 3 lub 4 dni
Kurs grupowy 12h 12h | 1800 PLN | 8 sesji po 1,5h | 4 lub 5 dni
W cenie kursu Certyfikat IKO, dostęp do materiałów tutorial Youtube, swoje zdjęcia i video

DLA: osób, które skończyły kurs podstawowy i nie czują się jeszcze pewnie oraz samodzielnie, potrzebują odświeżenia wiedzy, np. po dłuższej przerwie, zapoznania się ze sprzętem lub przypomnienia i ugruntowania wiedzy z zakresu samo ratownictwa (self rescue), odzyskiwania deski na głębszej wodzie lub bezpiecznego startowania i lądowania latawca.

SPRZĘT: własny lub nasz, zagwarantowany na czas kursu: (kite, bar, deska, trapez, kask). Szkolenia odbywają się na nowoczesnym i sprawdzonym sprzęcie. Korzystamy z systemu łączności instruktora ze studentem.

INSTRUKTORZY: Licencjonowani instruktorzy z wieloletnim doświadczeniem z miłością do kitesurfingu oraz uczenia:)

ZAJĘCIA: odbywają się indywidualnie lub w małych 3 lub 2 osobowych grupach. Do wyboru mamy kilka pakietów godzinowych które można w czasie kursu rozszerzać:)

PO KURSIE : Uczestnik otrzymuje międzynarodowy certyfikat IKO, własne zdjęcia i video. a przed rozpoczęciem kursu stały dostęp do naszego programu szkoleniowego na Youtube

PAKIETY GODZ | CENA | SESJE | DNI
kurs grupowy 3h 3h | 600 pln | 2 sesje po 1,5h | 1 lub 2 dni
kurs grupowy 6h 6h | 1100 pln | 4 sesje po 1,5h | 2 lub 3 dni
kurs grupowy 9h 9h | 1500 pln | 6 sesji po 1,5h | 3 lub 4 dni
Lekcja indywidualna 1h 1h | 350 pln | 1 sesja po 1h | 1 dzień
kurs indywidualny 3h 3h | 960 pln | 2 sesje po 1,5h | 1 lub 2 dni
kurs indywidualny 6h 6h | 1800 pln | 4 sesje po 1,5h | 2 lub 3 dni
kurs indywidualny 9h 9h | 2500 pln | 6 sesje po 1,5h | 3 lub 4 dni
W cenie kursu Certyfikat IKO, dostęp do materiałów tutorial Youtube, swoje zdjęcia i video

DLA: każdego kto potrafi pływać swobodnie w obydwie strony i chce nauczyć się lepiej skakać, zacząć wykonywać nowe triki lub je doszlifować. Na Progress Campie, możesz zacząć również przygodę ze straplesem, foilem lub wingiem.

SPRZĘT: własny, (deski strapless, wing oraz foil – dostępne u nas)

INSTRUKTORZY: Najbardziej doświadczeni instruktorzy / coache / utytułowani zawodnicy  z wieloletnim doświadczeniem w szkoleniu.

ZAJĘCIA:  Zajęcia odbywają się w grupie maksymalnie do 10 osób z podziałem na mniejsze podgrupy ze względu na indywidualny program. Podczas Progress Campu dowiesz się również, jak ustawić sobie swój własny sprzęt, nauczysz się jak poradzić sobie w sytuacji, kiedy sprzęt zawiedzie i będziesz trzeba go naprawić na miejscu. Dowiesz się jak poradzić sobie w sytuacjach kryzysowych, kiedy będziesz na głębokiej wodzie albo kiedy zgubisz deskę. Szkolenie zaczynamy od ogółu czyli skorygowania pozycji i ustawień sprzętu, później wyznaczamy sobie cele do osiągnięcia podczas wyjazdu. Następnie przygotowujemy każdemu indywidualny program dostosowany do potrzeb oraz predyspozycji. Postęp codziennie jest zapisywany na karcie klienta przez co, zarówno uczestnik jak i instruktor kontrolują przebieg kursu i postępów. Zajęcia Strapless, Foil lub Wing odbywają się w formie nauki podstaw. Zajęcia są rejestrowane w postaci nagrań video i są na bieżąco analizowane z instruktorem.

PO KURSIE : Uczestnik otrzymuje międzynarodowy certyfikat IKO, własne zdjęcia i video. a przed rozpoczęciem kursu stały dostęp do naszego programu szkoleniowego na Youtube

PAKIETY GODZ | CENA | SESJE | DNI
kurs grupowy 5 dni (ProgressCamp) 5 dni | 1700 pln | 10 sesji po 1,5h | 5 dni
W cenie kursu Certyfikat IKO, dostęp do materiałów tutorial Youtube, swoje zdjęcia i video

Pousada LUNA To nowa pousada w Prei, położona na plaży. Ma tylko 6 pokoi, wykończonych z dbałością o każdy detal w pięknym designie. To, co najbardziej nas urzekło w tym miejscu, to serwis. Mało, które miejsce tak dba i słucha swoich gości. Hitem było popołudniowe śniadanie! To miejsce zapiera dech w piersiach!

 

POUSADA KITELODGE

To pousada sąsiadująca z Luną, ma więcej różnorodnych pokoi, w tym kilka rodzinnych. Pokoje są pięknie urządzone, a ogród sprawia, że chce się spędzać każdą chwilę na tarasie. Na terenie pousady jest restauracja, basen i szkółka kitesurfingowa, gdzie beachboye pomogą z lądowaniem i startowaniem latawców. Fantastyczne miejsce na rodzinny pobyt.  

 

 

VILA YBYTU To nowa pousada w Ilha de Guajiru, która leży nad samą laguną a zbudowana jest z kilku bungalowów oraz budynku z apartamentami, w wyjątkowym designie, który łączy elementy balijskie z brazylijskimi. Miejscem centralnym pousady jest restauracja z basenem i strefą relaksu. Na terenie jest też szkoła kite, a chłopaki pomagają przy startowaniu i lądowaniu latawców. 

KITEJUBA Urocza pousada nad brzegiem morza, zbudowana jest z różnych, drewnianych domków, bungalowów i pokoi, pięknie udekorowanych w brazylijskim stylu boho. W pousadzie jest fantastyczna restauracja prowadzona przez szefów z różnych krajów, dzięki czemu dania wychodzące z kuchni to przysmaki z lokalnych produktów w stylu fusion. Na terenie pousady jest chillout zone z tarasem z widokiem na spot, przy wysokim pływie, jak laguna wyleje pod granice pousady, można obserwować pływajacych z odległości kilku metrów!

 


Cena od 8760 zł / os

W cenie

 • zakwaterowanie w Prea, 4 noce w pokoju 2 osobowym
 • zakwaterowanie w Ilha de Guajiru, 4 noce w pokoju 2 osobowym
 • zakwaterowanie w Tatajuba, 4 noce w pokoju 2 osobowym
 • śniadania
 • transfer lotnisko – hotel – lotnisko 4×4 lub SUV
 • transfer Prea – Ilha de Guajiru  4×4
 • transfer Ilha de Guajiru – tatajuba – 4×4
 • ubezpieczenie od amatorskich sportów
 • opieka organizatorów
 • pamiątkowe zdjęcia
 • wysokiej jakości lycra

Cena nie zawiera

 • biletu lotniczego do Fortalezy
 • posiłków poza śniadaniami
 • szkoleń kitesurfingowych oraz wypożyczenia sprzętu
 • pakietu TRAVEL dla chętnych


Ostateczna cena kalkulowana jest indywidualnie w zależności od wyboru i dostępności pokoi. Ceny mogą ulec zmianie ze względu na zmieniające się ceny paliwa i kursy walut. Sprawdź obostrzenia Covidowe przed wyjazdem.

You don't have permission to register